GMINA BORONÓW LAUREATEM RANKINGU SAMORZĄDÓW „RZECZPOSPOLITEJ” 2011

Gmina Boronów jako jedna z trzech gmin naszego powiatu (w tym Woźnik i Ciasnej) została wyróżniona w organizowanym przez gazetę „Rzeczpospolita” ogólnopolskim Rankingu Samorządów 2011 roku jako Laureat w kategorii „Najlepsza Gmina Wiejska”.

Kapituła rankingu, w której skład weszli przedstawiciele instytucji i środowiska od lat współpracujących z samorządami dokonała wyboru najlepszych samorządów w kraju. Samorządy zostały oceniane na podstawie danych uzyskanych z Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod względem wykorzystania pieniędzy pochodzących z unijnych dotacji, sposobu zarządzania finansami gminy, inwestycji, zadłużenia, nadwyżki operacyjnej, dynamiki wzrostu dochodów, transportu, łączności oraz ochrony środowiska. W rankingu uhonorowano gminy i miasta, które najbardziej dbają o rozwój i podniesienie jakości życia przy jednoczesnym zachowaniu reguł odpowiedzialności i bezpieczeństwa finansowego. Przeanalizowano dane w trzech kategoriach samorządów:

• miasta na prawach powiatu;
  • pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie;
  • gminy wiejskie.

Gmina Boronów w kategorii gmin wiejskich zdobyła 76 miejsce wśród gmin całego kraju znajdujących się w złotej setce rankingu. Za tak duży sukces gratulujemy władzom gminy oraz wszystkim pracownikom.

Wręczenie wyróżnień laureatom odbyło się 18 lipca br. w Warszawie, którego dokonał profesor Jerzy Buzek – przewodniczący Parlamentu Europejskiego, minister Elżbieta Bieńkowska - przedstawiciel Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Marceli Niezgoda – Podsekretarz Stanu w MRR.