Tegoroczne obchody Dni Boronowa rozpoczęły się 01.06. Wtedy to wystartowaliśmy w XI edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin. W tym dniu na terenie całej gminy odbywały się różnorodne konkurencje sportowe.

Można było zagrać m. in. w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę czy tenisa stołowego. Dzięki aktywności i zaangażowaniu sporej grupy mieszkańców osiągnęliśmy znakomity wynik. W kategorii miejscowości do 5 tys. mieszkańców zdobyliśmy I miejsce w województwie śląskim i III miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej. 04.06 odbyły się kolejne imprezy. O godzinie 14.00 na hali sportowej odbył się finał Międzygminnego Turnieju Wiedzy Przyrodniczo – Łowieckiej, w którym z dużym sukcesem wystartowała nasza drużyna, która po zaciętej walce (potrzebna była dogrywka) zdobyła I miejsce.

W ostatnim dniu obchodów Dni Boronowa program artystyczny Pt „Śląsk ma wiele barw” zaprezentowali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych

Obszerna relacja fotograficzna dostępna w naszej galerii .