herb50

Wójt Gminy Boronów

Krzysztof Bełkot

W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną oraz potwierdzonym pierwszym przypadkiem zakażenia koronawirusem w naszej gminie i rosnącą ilością ofiar w powiecie lublinieckim przyłączam się do apelu:

pozytywni

Rodzina, sąsiad, minister, prezydent, gwiazda filmowa – wirus nie wybiera. Wynik pozytywny testu na obecność koronawirusa COVID-19 uzyskać może każdy z nas. A objęcia kwarantanną najczęściej nie są dobrowolne. Dwa tygodnie odizolowania szybko miną. Rodzina, sąsiad....wciąż będą osobami, z którymi rozmawialiśmy, biesiadowaliśmy czy toczyliśmy spory.
To jacy jesteśmy pokazują trudne chwile. Dlatego, zwłaszcza teraz, bądźmy dla siebie pozytywni. To też hasło, które chcemy Wam, zaproponować, nie tylko na czas epidemii. Krótki telefon, powiedzenie dzień dobry, wymienienie kilku zdań czy pomachanie ręką - gesty, do których nie przywiązywaliśmy uwagi, dziś nabierają znaczenia. Dla osób „pozytywnych”, objętych kwarantanną mogą być ogromnym wsparciem.

Warto o tym pamiętać !