Zgodnie z wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej informujemy, że pełnomocnicy  komitetów  wyborczych  lub osoby  przez nich upoważnione, mogą dokonać zgłoszenia kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych  w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..  . Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny. W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń).
W przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest:
a) uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego,
b) potwierdzenie doręczenia do urzędu gminy zgłoszenia przez osobę przyjmującą zgłoszenie (urzędnik wyborczy, pracownik urzędu gminy) za pośrednictwem poczty elektronicznej (nie jest wymagany podpis elektroniczny).

INFORMACJE MINISTERSTWA ZDROWIA

Całodobowa Infolinia
Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublińcu
na temat koronawirusa

604 619 629
600 464 522

W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem infekcji koronawirusa, stosując się do zaleceń służb sanitarnych, aby minimalizować bezpośrednie kontakty międzyludzkie, zawiadamiam, że informację o wysokości opłaty za wodę/ścieki można otrzymać telefonicznie pod nr 34/3539 100 w.35 (KASA - Katarzyna Kasprzak) lub wysyłając e - maila z informacją  o stanie wodomierza oraz  imieniem  i nazwiskiem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Faktura będzie dostarczona w terminie późniejszym.

Przypominam, że wszystkie płatności tj. woda/ścieki, odpady, podatek można dokonywać na następujące numery kont bankowych:

86 8288 1014 2001 0000 0450 0010 - WODA, PODATKI, INNE
12 8288 1014 2001 0100 0450 0226 - ODPADY

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Boronowie apeluje do krewnych, sąsiadów, znajomych o pomoc osobom starszym, samotnym i niepełnosprawnym.

W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki. Prosimy o otoczenie ich szczególną opieką aby nie były narażone na ewentualne zachorowanie.
W przypadku powzięcia informacji o osobach pozostających bez jakiejkolwiek pomocy prosimy o zgłoszenie tego telefonicznie lub drogą e-mail do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Boronowie, tel. (34)3539-551, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kierownik GOPS

Bezpośrednia obsługa petentów w Urzędzie Gminy w Boronowie zawieszona do odwołania

W związku z rozprzestrzeniającym się zagrożeniem infekcji koronawirusa, stosując się do zaleceń służb sanitarnych, aby minimalizować bezpośrednie kontakty międzyludzkie, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców - Urząd Gminy w Boronowie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społęcznej w Boronowie, będzie obsługiwać petentów zdalnie - telefonicznie, drogą komunikacji elektronicznej lub przez platformę E-PUAP, od dnia 16.03.2020 r. aż do odwołania. Urząd pracować będzie normalnie, w wyjątkowych przypadkach wymagających wizyty petenta w Urzędzie sprawy będą załatwiane po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Zapewniamy, że każda sprawa urzędowa, z którą zgłosi się mieszkaniec, zostanie rozpatrzona.

Wykaz danych kontaktowych pracowników dostępny jest – tutaj

NUMERY KONT DO DOKONYWANIA WPŁAT:

86 8288 1014 2001 0000 0450 0010 - WODA, PODATKI, INNE

12 8288 1014 2001 0100 0450 0226 - ODPADY