Już za miesiąc rozpocznie się Powszechny Spis Rolny! Wyniki spisu pozwolą scharakteryzować polskie rolnictwo, posłużą do podejmowania decyzji strategicznych oraz do celów porównań międzynarodowych.

więcej info - https://spisrolny.gov.pl/

spisrolny

Aktualna sytuacja epidemiologiczna związana z zagrożeniem nowym koronawirusem SARS-COV-2 w powiecie lublinieckim dostępna jest pod adresem: KLIKNIJ covid

Wystartowało Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Do naszej gminy bus zawita 20 sierpnia (czwartek) 2020 r. Zatrzyma się na terenie parkingu obok budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Boronowie w godz. 9:00 - 12:30.
Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz - co najważniejsze - pomogą wypełnić wnioski o dotacje.
Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska - w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców.

WÓJT GMINY BORONÓW
/-/ Krzysztof Bełkot

mobbiuro

Polski Bon Turystyczny – najważniejsze informacje

Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin oraz branży turystycznej w związku
z trudną sytuacją gospodarczą wywołaną epidemią COVID-19. Za pomocą bonu można zapłacić za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w Polsce do 31 marca 2022 r.

Osoby uprawnione do bonu

Świadczenie w formie bonu turystycznego będzie przyznawane na dziecko, na które przysługuje świadczenie wychowawcze lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł.

W przypadku dziecka niepełnosprawnego przysługuje dodatkowy bon w wysokości 500 zł. Osoby, które mają dziecko niepełnosprawne i będą chciały uzyskać dodatkowy bon – 500 zł – będą mogły na PUE ZUS złożyć w tym celu oświadczenie. Muszą też dołączyć skan orzeczenia lekarskiego.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłosiła II Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży
„Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika”

• Konkurs ma na celu promowanie wśród młodzieży, w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego.

Szczegóły konkursu oraz zasady przyznawania nagród dostępne są na stronie internetowej KRUS: www.krus.gov.pl/konkursy/konkursy-i-patronaty/moja-wizja-zero

• Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza do udziału w kursie e-learningowy dla dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy".

Kurs w nowoczesnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe, do których może dojść w gospodarstwach rolnych oraz uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia.

Rozwiązanie kursu daje szansę na zdobycie atrakcyjnej nagrody. Wzorem ubiegłego roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przeprowadzi losowanie 100 hulajnóg. W losowaniu nagród mogą wziąć udział dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, które do 30 września 2020 r. prześlą certyfikat potwierdzający ukończenie w/w kursu wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Kurs e-learningowy dostępny jest na stronie internetowej KRUS: www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja

Przedstawiamy Państwu Raport o stanie Gminy Boronów za 2019 rok. Zgodnie z nowymi regulacjami ustawy o samorządzie gminnym, dokument ten prezentuje się mieszkańcom oraz radnym, aby umożliwić ocenę działalności Wójta Gminy w poprzednim roku kalendarzowym.
Sesja Rady Gminy Boronów, na której przeprowadzona zostanie debata nad raportem odbędzie się w dniu 20 lipca 2020 roku o godzinie 16.00. w sali narad Urzędu Gminy.
Każdy z mieszkańców może zgłosić swój udział debacie. Warunkiem dopuszczenia do dyskusji jest złożenie w sekretariacie Urzędu Gminy zgłoszenia popartego podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie powinno zawierać imię nazwisko osoby, która chce zabrać głos w debacie oraz listę popierających ją osób (imię i nazwisko, adres zamieszkania, podpis)
Zgłoszenie powinno zostać złożone najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który została zwołana sesja.

RAPORT O STANIE GMINY BORONÓW

Wzór zgłoszenia do udziału w debacie