W związku z opracowaniem:

-Prognozy oddziaływania na środowisko dla Strategii Rozwoju Turystyki na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2022-2030

-Prognozy oddziaływania na środowisko dla Programu Rozwoju Dróg Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2022–2030

ponownie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w konsultacjach.

Informujemy, że dokumenty Strategii i Programu są ponownie poddawane konsultacjom społecznym z uwagi na zakończenie procedury strategicznej oceny oddziaływania na środowisko. Dołączone do Strategii i Programu prognozy oddziaływania na środowisko uzyskały pozytywne opinie
w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Informujemy dodatkowo, że w związku z upływem czasu koniecznym na przeprowadzenie ww. procedury, dokumenty Strategii i Programu zostały zaktualizowane i obejmują czasokres: 2022-2030.

Zapraszamy do zapoznania się dokumentami Strategii i Programu:

- w formie tradycyjnej w Urzędzie Gminy – pok. 7 w godz. 7.30 -14.30

- w formie elektronicznej na internetowej stronie Urzędu – link: https://boronow.bip.net.pl/?a=7540

Ewentualne uwagi / wnioski można składać w terminie od 27.06.2022r. do 18.07.2022 r.
za pomocą formularza konsultacyjnego – do pobrania:
LINK

Wypełniony formularz należy przesłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub złożyć
w siedzibie Urzędu Gminy Boronów.

Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za zaangażowanie!

                                                                                                                                     Wójt Gminy Boronów

                                                                                                                                     /-/ Krzysztof Bełkot

„Witaj na świecie w Gminie Boronów” – Edycja 2022

Wójt Gminy Boronów serdecznie zaprasza rodziców dzieci urodzonych w okresie od 1 października 2021 r. do końca kwietnia 2022 r. o zgłoszenie swoich pociech do akcji promocyjnej „Witaj na świecie w Gminie Boronów”.

Prosimy, aby rodzice osobiście zgłosili się do Urzędu Gminy Boronów do 7 lipca 2022 r. (sekretariat lub biuro obsługi Rady Gminy II piętro) w celu podania danych niezbędnych do przeprowadzenia akcji, podpisania niezbędnych zgód. Zgodę można również pobrać na stronie BIP Gminy Boronów www.boronow.bip.net.pl w zakładce Gmina – Tablica Ogłoszeń: Deklaracja przystąpienia do akcji promocyjnej "Witaj na świecie w Gminie Boronów" i przesłać w formie elektronicznej na adres e-mail urzędu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

            O terminie spotkania będziemy informować telefonicznie lub mailowo, dlatego proszę o czytelne podanie adresów e-mail lub numerów telefonów.

 

Witaj na świecie

Przedstawiamy Państwu Raport o stanie Gminy Boronów za 2021 rok. Dokument ten prezentuje się mieszkańcom oraz radnym, aby umożliwić ocenę działalności Wójta Gminy w poprzednim roku kalendarzowym.

Sesja Rady Gminy Boronów, na której przeprowadzona zostanie debata nad raportem odbędzie się w dniu 27 czerwca 2022 roku o godzinie 16.15. w sali narad Urzędu Gminy.

Każdy z mieszkańców może zgłosić swój udział debacie. Warunkiem dopuszczenia do dyskusji jest złożenie na sekretariacie Urzędu Gminy zgłoszenia popartego podpisami co najmniej 20 osób. Zgłoszenie powinno zawierać imię nazwisko osoby, która chce zabrać głos w debacie oraz listę popierających ją osób (imię i nazwisko, adres zamieszkania, podpis)

Zgłoszenie powinno zostać złożone najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który została zwołana sesja.

RAPORT O STANIE GMINY

ZGŁOSZENIE DO UDZIAŁU W DEBACIE

 

Aktywni

Moi drodzy, w Gminnym Ośrodku Kultury troszczymy się o wszystkich, tych małych, większych i starszych !

I to właśnie dla tych ostatnich mamy wspaniałą informację. W GOK rusza projekt „Senioralny Klub Zaangażowanych Społecznie”, dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025”. Edycja 2022, którego realizatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Zameczka z Lublińca.

Masz skończone 60 lat, mieszkasz na terenie powiatu lublinieckiego, jesteś osobą aktywną, masz naturę społecznika, lubisz wyzwania i zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnej, a siedzenie w domu nie jest dla Ciebie, WPISZ SIĘ DO PROJEKTU!

Na terenie Boronowa ruszają zapisy pod numerem tel. 34 3539 285 lub osobiście w siedzibie GOK. Spotkanie organizacyjne, na którym dowiecie się Państwo wszystkich szczegółów we wtorek 21 czerwca o godzinie 18.00 w GOK. Proszę podaj dalej informację, niech dotrze do jak największej liczby osób.

Będą spotkania, warsztaty, wyjazdy! Więcej informacji we wtorek na spotkaniu z koordynatorem projektu.

Komisja Rządowego Funduszu "Polski Ład" zakończyła prace dotyczące drugiego naboru wniosków składanych przez samorządy i mamy do przekazania bardzo dobre informacje: dwa złożone przez nas wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Pierwszy z nich to Budowa zaplecza socjalnego gminnego obiektu sportowego przy ul. Koszęcińskiej w Boronowie. Całkowity koszt inwestycji to 7.600.880,94 zł brutto  a uzyskane dofinansowanie to kwota 6.840.792,85 zł.

Inwestycja zakłada wykonanie budynku, który będzie podzielony na trzy strefy. Pierwsza mieszcząca administracyjne pomieszczenia klubu sportowego, druga przeznaczona dla zawodników, sędziów, trenerów oraz osób obsługujących treningi i zawody sportowe w skład której wchodzą pomieszczenia szatniowe, węzły sanitarne, pomieszczenia pomocnicze i magazynowe. Trzecia część to strefa ćwiczeń i wypoczynku w postaci siłowni , sauny oraz kręgielni.

Drugi zaakceptowany projekt to Kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie w ramach której zostanie wykonane docieplenie ścian zewnętrznych budynków, docieplenie stropodachu oraz częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej z szybami selektywnymi poprawiającymi komfort uczniom i nauczycielom.

Ponadto zostaną zainstalowane w szkole  2 instalacje fotowoltaiczne. Pierwsza o łącznej mocy 49,2kWp oraz druga o łącznej mocy 16 kWp. Całkowity koszt inwestycji to 2.000.000,00 zł brutto a uzyskane dofinansowanie to kwota 1.700.000,00 zł. To największe dotacje ze środków zewnętrznych, jakie Gmina Boronów otrzymała  w całej swojej dotychczasowej historii.

                                                                                                                                       Wójt Gminy Boronów

                                                                                                                                                           Krzysztof Bełkot

 

gmina boronow