Urząd Gminy Boronów informuje, że na terenie gminy odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych opon samochodów osobowych, maszyn i ciągników rolniczych.

HARMONOGRAM

Informujemy, że na stronie internetowej Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 opublikowane zostały wyniki naboru z działania 10.6. Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii - projekty grantowe i parasolowe https://funduszeue.slaskie.pl/czytaj/wyniki_naboru_10_6_03042024. Nasz projekt partnerski pn. Projekt "Zielona Ziemia Lubliniecko-Tarnogórska montaż OZE w Mieście Kalety i Gminach Boronów, Koszęcin i Woźniki" uzyskał ocenę pozytywną jednak w związku z ograniczonymi środkami został umieszczony na liście rezerwowej. Jego realizacja uzależniona jest od zwiększenia alokacji w ramach tego naboru lub oszczędności wygenerowanych przez projekty wybrane przez Zarząd Województwa Śląskiego do realizacji.

Informujemy, że awaria na sieci wodociągowej została naprawiona.

Jednocześnie informujemy, że w dniu dzisiejszym oraz w dniach 25.04.2024 r. i 26.04.2024 r. do czasu odpowietrzenia i wypłukania końcówek sieci może wystąpić okresowe pogorszenie jakości wody oraz spadki ciśnienia u odbiorców.

Za niedogodności związane z prowadzeniem powyższych prac przepraszamy.

Miło nam poinformować o rozpoczęciu głosowania w kolejnej edycji akcji MISTRZOWIE AGRO – największym plebiscycie sołeckim i rolniczym w Polsce, prowadzonym w naszym województwie przez „Dziennik Zachodni” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Laureaci konkursu zostaną wybrani najpierw w głosowaniu w powiatach, następnie na szczeblu wojewódzkim, a ostatecznie w skali całego kraju.

Serdecznie gratulujemy uzyskania nominacji kandydatom z naszej Gminy w następujących kategoriach:

Agroturystyka Roku, Rolnik Roku, Sołectwo Roku

Wszystkie ważne informacje o plebiscycie można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.dziennikzachodni.pl/agro

Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

/-/ Wójt Gminy Boronów
Krzysztof Bełkot /-/