Od dnia 10 września 2018 roku sprawy związane z prawami jazdy będą realizowane w nowym pomieszczeniu

Uprzejmie informujemy, że od dnia 10 września 2018 roku sprawy związane z prawami jazdy będą realizowane przez Wydział Komunikacji, Drogownictwa i Transportu w pokoju 08 (poziom 0). Nr kontaktowy - 34/351-05-12.

Równocześnie informujemy, że całość spraw związanych z rejestracją pojazdu (m.in. rejestracja pojazdów nowych i używanych, odbiór stałych dowodów rejestracyjnych, zgłoszenie zbycia pojazdu, wyrejestrowanie pojazdu, dokonanie wpisów do dowodów rejestracyjnych) będzie realizowana przy stanowiskach pracy w pokoju 03 (poziom 0).
Nr kontaktowy – 34/351-05-16.

Przypominamy także, że przy załatwianiu spraw z zakresu rejestracji pojazdów istnieje możliwość telefonicznego umówienia się celem dokonania odpowiednych czynności na konkretny termin – nr tel. 34/351-05-23.

Informujemy także, że od września 2018 roku sprawy naszych petentów z zakresu rejestracji pojazdów i praw jazdy załatwiane będą przez Wydział Komunikacji, Drogownictwa i Transportu w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 7:30 – 15:00, natomiast
w środy w godzinach 7:30 – 16:30.

Renata Baron

Inspektor w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Tel.: +48 (34) 351 05 00 wew. 531

WWW: www.lubliniec.starostwo.gov.pl

Wójt Gminy Boronów przypomina o II terminie składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego dla producentów rolnych  w 2018 roku

Producentom rolnym przysługuje zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Zasady zwrotu podatku określa ustawa z dnia 10 marca 2006 r. o zwrocie podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju  napędowego  wykorzystywanego do produkcji rolnej ( Dz.U. z 2015 Nr 1340 z późn. zm.).

Rada Ministrów określiła  rozporządzeniem z dnia 17 listopada 2017 roku stawkę zwrotu  podatku akcyzowego na 2018 r. od oleju napędowego zużywanego do produkcji rolnej w wysokości 1,00 zł od 1 litra oleju.

II termin składania wniosków:

1 sierpnia 2018 r. do 31 sierpnia 2018 r.

wraz z fakturami (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej  w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r.

W  2018 r. producenci rolni  składają wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego  w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej do wójta, burmistrza (prezydenta miasta) właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego w pokoju nr 4 w terminach:

Pieniądze wypłacane będą w terminie 2-31 października 2018 r.

gotówką w kasie urzędu gminy albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

Limit zwrotu podatku w 2018 r. wynosi:

86,00 zł * ilość ha użytków rolnych.

Wniosek o zwrot podatku akcyzowego udostępniony jest na stronie internetowej Gminy Boronów, można go również pobrać w Urzędzie Gminy Boronów pokój nr 4