Szanowni Państwo informujemy, że ruszył kolejny etap Narodowego Programu Szczepień. Od 15 stycznia 2021r. seniorzy którzy ukończyli 80 rok życia mogą zarejestrować się na szczepienia na konkretny termin, od 22 stycznia 2021r., będą mogły zrobić to osoby, które skończyły 70 lat.

Realizatorem Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2  w Gminie Boronów jest Przychodnia Medycyny Rodzinnej Andrzej Malec, Sp. Jawna, ul. Nowa 1a,
42 – 286 Boronów.
Pacjenci zainteresowani szczepieniem mogą zapisać się dzwoniąc do rejestracji przychodni pod numerem telefonu 34 3539 288

Poza tym, od dnia 15 stycznia 2021r. na szczepienie można zarejestrować się także poprzez:


- Infolinię Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 pod numerem 989

- Internetowe Konto Pacjenta (IKP) na stronie: https://pacjent.gov.pl/

Zgodnie z poleceniem Wojewody Śląskiego z dnia 12.01.2021r. gminy są zobowiązane do organizacji transportu dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień.

Dlatego informujemy, że osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu, osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o symbolach R lub N lub odpowiednio – I grupę z w/w schorzeniami mogą zgłaszać potrzebę transportu dzwoniąc pod nr tel. 34 3539100 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00. Uwaga! Warunkiem zgłoszenia potrzeby transportu jest wcześniejsze zarejestrowanie się na szczepienie.

Szczegółowe informacje o Narodowym Programie Szczepień: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/informacje

Jeszcze raz zachęcam wszystkich do szczepień. Im więcej osób się na to zdecyduje, tym ochrona przed wirusem SARS-CoV-2 będzie skuteczniejsza. Pamiętajmy, że przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona dla nas, ale także dla naszych bliskich, a pokonanie koronawirusa umożliwi nam wszystkim powrót do normalności. Szczepienia przeciwko COVID-19 są całkowicie dobrowolne i bezpłatne.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA

DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH OSÓB KORZYSTAJĄCYCH Z TRANSPORTU DO PUNKTÓW SZCZEPIEŃ PRZECIWKO COVID-19

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (ue) 2016/679
z dnia 27 kwietnia 2016 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/we (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), dalej RODO, informuję, iż:

 1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Wójt Gminy Boronów z siedzibą  w Boronowie, ul. Dolna 2, 42-283 Boronów.
 2. Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych – email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., nr telefonu 602762036.
 3. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu zapewnienia transportu osób do punktu szczepień przeciwko COVID-19, na podstawie art. 6 ust. 1 lit e), art. 9 ust. 2 lit. i ) RODO.
 4. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych mogą być podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa oraz zawartych umów powierzenia przetwarzania danych,
  a w szczególności podmioty realizujące usługę transportu osób do punktów szczepień przeciwko COVID-19.
 5. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane na potrzeby archiwizacji dokumentacji , według okresów wskazanych w przepisach szczególnych, w szczególności rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji
  w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych;
 6. Przysługuje Pani/Panu prawo żądania dostępu do danych osobowych dotyczących Pani/Pana osoby, prawo do ich sprostowania;
 7. Dodatkowo, przysługuje Pani/Panu prawo do złożenia skargi do organu nadzorczego.
 8. Podanie danych osobowych jest niezbędne do zapewnienia transportu do punktu szczepień przeciwko COVID-19.
 9. Pani/Pana dane osobowe nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany. Pani/Pana dane osobowe nie będą profilowane.