Komisja Rządowego Funduszu "Polski Ład" zakończyła prace dotyczące drugiego naboru wniosków składanych przez samorządy i mamy do przekazania bardzo dobre informacje: dwa złożone przez nas wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Pierwszy z nich to Budowa zaplecza socjalnego gminnego obiektu sportowego przy ul. Koszęcińskiej w Boronowie. Całkowity koszt inwestycji to 7.600.880,94 zł brutto  a uzyskane dofinansowanie to kwota 6.840.792,85 zł.

Inwestycja zakłada wykonanie budynku, który będzie podzielony na trzy strefy. Pierwsza mieszcząca administracyjne pomieszczenia klubu sportowego, druga przeznaczona dla zawodników, sędziów, trenerów oraz osób obsługujących treningi i zawody sportowe w skład której wchodzą pomieszczenia szatniowe, węzły sanitarne, pomieszczenia pomocnicze i magazynowe. Trzecia część to strefa ćwiczeń i wypoczynku w postaci siłowni , sauny oraz kręgielni.

Drugi zaakceptowany projekt to Kompleksowa termomodernizacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych im. Unii Europejskiej w Boronowie w ramach której zostanie wykonane docieplenie ścian zewnętrznych budynków, docieplenie stropodachu oraz częściowa wymiana stolarki okiennej i drzwiowej z szybami selektywnymi poprawiającymi komfort uczniom i nauczycielom.

Ponadto zostaną zainstalowane w szkole  2 instalacje fotowoltaiczne. Pierwsza o łącznej mocy 49,2kWp oraz druga o łącznej mocy 16 kWp. Całkowity koszt inwestycji to 2.000.000,00 zł brutto a uzyskane dofinansowanie to kwota 1.700.000,00 zł. To największe dotacje ze środków zewnętrznych, jakie Gmina Boronów otrzymała  w całej swojej dotychczasowej historii.

                                                                                                                                       Wójt Gminy Boronów

                                                                                                                                                           Krzysztof Bełkot

 

gmina boronow